تبدیل گفتار به نوشتار با بهترین روش سال ۱۳۹۹ + سفارش و نمونه رایگان

تبدیل گفتار به نوشتار

سفارش تایپ

تبدیل گفتار به نوشتار چه فایده‌ای دارد؟

با توجه به اینکه امروزه، عصر، عصر دیجیتال و ارتباطات است، در دیجیتال، ارتباط و انتقال اطلاعات سریع‌تر و بیشتر صورت میگیرد. یکی از شیوه‌های انتقال اطلاعات که سریع‌تر و کم حجم‌تر است، شیوهْ متنی است؛ ازاین‌رو تبدیل صوت به متن اهمیت زیادی دارد.

پیاده‌سازی‌های مرکز «تایپ ۷۴» بدون استفاده از نرم‌افزار است، فایل‌های صوتی مشتریان را کلمه‌به‌کلمه گوش می‌کنیم و تایپ می‌کنیم.
امروزه حرفه‌ای‌ترین روش و به بیانی دیگر، بهترین روش این است که از هیچ نرم‌افزار و رباتی برای تبدیل صوت به متن استفاده نکنیم؛ چون  هوش مصنوعی هنوز به آن درجه از پیشرفت نرسیده تا بتواند صورت فارسی را آن هم از لهجه‌های مختلف با کیفیت صدا و گویش‌های مختلف به‌صورت دقیق و کامل پیاده سازی کند.

پیاده سازی صوت به متن یا همان تبدیل صوت چنین مزیت‌هایی دارد:

۱- تمرکز بر متن و حفظ کردن آن (در صورت نیاز)؛
۲- قابلیت جستجوی کلمه در متن؛
۳- تبدیل فایل صوتی به کتاب یا جزوه و قابل‌انتشارشدن در روزنامه‌ها و دیگر نشریه‌های مبتنی بر متن؛
۴- انتقال سریع و کم‌حجم اطلاعات از طریق اینترنت؛
۵- و مکتوب‌شدن مصاحبه

هم‌اکنون «تایپ ۷۴» پیاده سازی صوت را به زبان‌های فارسی، انگلیسی، عربی و ترکی را انجام می‌دهد.

در کنار خدمات پیاده سازی صوت، خدمات ترجمه از فایل صوتی را هم ارائه می‌کنیم. هم‌اکنون می‎توانید «ترجمه صوت انگلیسی به فارسی» و «ترجمه صوتی عربی به فارسی» را سفارش دهید.

اگر شما توانایی پیاده سازی صوت را ندارید یا سرعت تایپ شما کم است و عجله دارید، تایپ ۷۴ با رعایت کامل محرمانگی اطلاعات و کیفیت و سرعت مناسب، آمادهٔ پذیرش سفارش‌های شماست.

تبدیل گفتار به نوشتار برای برخی افراد نقش تسهیل‌گر را دارد؛ چون معمولاً نوشتن بیشتر از شنیدن نیاز به زمان و تمرکز دارد. فرض کنید در کلاس درس هستید و لازم است گفته‌های معلم یا استاد را برای استفاده‌های بعدی داشته باشید. برای این کار، می‌توانید صحبت‌های استاد را بنویسید؛ اما وقتی گفته‌های کسی را می‌نویسید امکان تمرکز و با دقت گوش‌کردن به او کاهش می‌یابد. شما مجبورید همواره بشنوید و بنویسید. در چنین حالتی، تمرکز شما به صحبت‌های استاد کاهش خواهد یافت و برای اینکه درس را یاد بگیرید باید دست‌نوشته‌هایتان را بخوانید. اگر هنگام مطالعه دست‌نوشته‌هایتان برایتان سؤالی پیش بیاید آنجا دیگر استاد حضور ندارد تا به سؤالاتتان جواب دهد.

حال اگر گفته‌های استاد را ضبط کنید و نیازی به نوشتن نباشد، آیا با دقت و تمرکز بیشتری به او گوش نمی‌کنید؟ آیا کمک نمی‌کند که ابهامات خودتان همان موقع در کلاس مطرح کنید و از استاد بپرسید؟

همین وضعیت، زمانی که در یک همایش، کنفرانس، سخنرانی و… شرکت می‌کنید نیز وجود دارد. اگر سخنران و مدیر همایش اجازه می‌دهد صحبت‌ها را ضبط کنید، شما می‌توانید به‌راحتی و با خیال آسوده به گفته‌ها گوش دهید. حتی زمانی که در کنفرانسی سخنران هستید و باید گفته‌های خود را به‌صورت متن، به مرکز برگزاری کنفرانس تحویل دهید یا اگر گزارشگر یا خبرنگاری هستید که در لحظه به سوژه‌ی مهمی برخورد می‌کنید، سریع‌ترین راه برای ثبت اطلاعات، ضبط صداست.

پس از گذشت مدتی شما به استفاده از مطالبی که به صورت فایل صوتی ذخیره کرده‌اید نیاز دارید. می‌شود به فایل صوتی گوش داد و دوباره مطالب را به یاد آورد؛ اما گوش کردن به یک فایل صوتی بدون وجود تجهیزات موردنیاز مثل پخش‌کننده فایل‌های صوتی امکان‌پذیر نیست. این باعث محدودیت در استفاده از مطالب می‌شود؛ مثلاً تا زمانی که آن دستگاه را نداشته باشید نمی‌توانید به مطالب دسترسی داشته باشید؛ در هر جایی و با هر میزان صدایی نمی‌توانید از دستگاه استفاده کنید. از طرفی دیگر، گوش‌کردن طولانی از طریق هدفون به گوش آسیب جدی می‌رساند و در طولانی‌مدت شاید بر شنوایی تأثیرات جبران‌ناپذیر بگذارد. شاید بگویید خب پس بهتر بود از اول می‌نوشتیم. اما همان‌طور که گفتیم، نوشتن همزمان با گوش‌دادن تمرکز شما را کاهش می‌دهد و مانع درک لذت‌بخش و بادقت از مطلب می‌گردد.

برای استفاده از مطالب صوت‌های ضبط‌شده بدون نیاز به تجهیزات، راه دیگری وجود دارد؛ آن هم این است که فایل صوتی را به متن تبدیل کنید؛ یعنی فایل صوتی را روی کاغذ پیاده‌سازی کنید. می‌دانیم این کار بسیار وقت‌گیر است و شاید بگویید این کار زمان بیشتری از نوشتن همزمان با شنیدن در کلاس و همایش نیاز دارد. این درست است. اما لازم نیست حتماً خود شما این کار را انجام دهید. ما می‌توانیم انجام این کار را به عهده بگیریم.
ما بدون استفاده از نرم‌افزار، فایل‌های صوتی شما را به متن تبدیل می‌کنیم؛ یعنی خودمان به فایل گوش می‌دهیم و کلمه‌به‌کلمۀ آن را تایپ می‌کنیم. انسانی‌بودن این فرایند از خطاهای نرم‌افزاری جلوگیری می‌کند. تایپ فایل صوتی اصلی‌ترین خدمات ماست.

هرچه سریع‌تر با ما تماس بگیرید. بگذارید در صرفه‌جویی در زمان و افزایش بهره‌وری شما یاری‌تان کنیم!

مدیر سایت