سفارش حل مسائل برنامه ریزی در لینگو (Lingo)

سفارش لینگو

لینگو چیست؟

لینگو یک نرم‌افزار مبتنی بر ویندوز است که ۱۶،۰۰۰ متغیر و ۸،۰۰۰ محدودیت دارد و نیاز به ۴ مگابایت حافظه دارد. این نرم‌افزار در تمام مسائل بهینه‌سازی مانند تحقیق در عملیات، اقتصاد مهندسی، شبیه‌سازی، کنترل کیفیت، کنترل پروژه، کنترل موجودی و موارد دیگر استفاده می‌شود. به همین علت، بیشتر کارهایی که یک مهندس صنایع با آن مواجه خواهد شد، با این نرم افزار قابل حل است.

سفارش مدل‌سازی با لینگو

در نرم‌افزار لینگو، کاربر می‌تواند از مدل‌سازی زبان برای طراحی مدل‌های متنوع با اضافه کردن و کاهش متغیرها استفاده کند. لینگو همچنین می‌تواند فایل اکسل را بخواند و با پایگاه داده ارتباط برقرار کند. همچنین ویژگی‌های برنامه‌نویسی لینگو به گونه‌ای است که کاربران پیشرفته می‌توانند از قابلیت‌های این نرم‌افزار در برنامه‌های خود استفاده کنند.

حل مسائل تحقیق در عملیات با لینگو

نرم‌افزار لینگو ابزاری ساده برای بهره‌گیری از قدرت برنامه‌ریزی خطی و غیر خطی در فرموله کردن مسائل خیلی بزرگ به صورت مختصر و تجزیه و تحلیل آنهاست. امروزه بسیاری از مدل‌های بهینه‌سازی تحقیق در عملیات اعم از مدل‌های برنامه‌های خطی، کوآدراتیک، خطی عدد صحیح، کوآدراتیک عدد صحیح، عدد صحیح خطی خالص، عدد صحیح کوآدراتیک خالص، غیر خطی، غیر خطی عدد صحیح، غیر خطی عدد صحیح خالص و… به مدد این نرم‌افزار به سادگی قابل تجزیه و تحلیل می‌باشند. نرم‌افزارهای دیگری چون GAMS، GINO، LINDO، QSB،TORA نیز برای حل این گونه مسلئل وجود دارند که در بین آنها لینگو بعد ازGAMS قوی‌ترین نرم افزار تحقیق در عملیات است.

از جمله برتری‌های LINGO نسبت به LINDO یا GAMS، قدرت آن در مدل‌سازی تمام مسائلی است که توسط LINDO مدل شده‌اند، بدون اینکه نیازی به تعیین نوع مدل توسط کاربر باشد، درحالی که LINDO یا GAMS چنین قابلیتی را دارا نیست. یکی دیگر از قابلیت‌های مهم LINGO برخورداری از Help بسیار قوی، ساده و کامل است، به گونه‌ای که با استفاده از Help آن می‌توان تا حد زیادی بر این نرم افزار مسلط شد. جدیدتین ورژن این نرم‌افزار ورژن ۱۸ است اما ورژن ۱۱ آن رایج‌تر است و لایسنس نامحدود دارد، یعنی قابلیت حل هر مسئله برنامه‌ریزی با تعداد قیدها و متغیرهای نامحدود را داراست.

سفارش بهینه‌سازی در لینگو

از ویژگی‌های مهم این نرم‌افزار قابلیت تجزیه و تحلیل حساسیت مسائل بهینه‌سازی است. در این مسائل ممکن است کاربر بخواهد یک قید را به مسئله اضافه یا کم کند، یا مقادیر سمت راست قیود را تغییر دهد، یا بخواهد ضرایب تابع هدف را دستکاری کند. لینگو مانند اکثر نرم افزارها این امکان را به کاربر می‌دهد که بدون حل مجدد مسئله و با استفاده از تحلیل حساسیت تشخیص دهد که با هر تغییر در اجزای مسئله مقدار تابع هدف چه میزان تغییر خواهد داشت. لینگو امکان رسم نمودار را نیز فراهم می‌کند.

اصول اولیه این نرم‌افزار به صورت زیر است:

برای حل مسائل در لینگو، می‌توان مسائل را به دو روش از طریق صفحه کلید (ارتباط دو طرفه با کاربر) و یا با استفاده از فایلهایی که در جای دیگر تولید شده‌اند (که این فایلها یا خود شامل دستورات هستند و یا به عنوان بخشی از یک برنامه جامع، دارای کدهای سفارشی و کتابخانه‌های بهینه‌سازی لینگو هستند)، وارد کامپیوتر کرد. در روش اول، یعنی ارتباط دو طرفه با کاربر، وارد کردن یک مدل در نسخه تحت ویندوز لینگو شبیه تایپ کردن در یک محیط پردازشگر متنی تحت ویندوز است؛ چون وقتی در یک مدل داده تایپ می‌کنید، تقریباً باید آنچه را که به صورت دستی نوشته‌اید، وارد مدل کنید. کاربر می‌تواند اطلاعات ورودی خود را در پنجرهٔ داخلی که ابتدا تحت عنوان Lingo Model است، وارد کند. همچنین، لینگو شامل دستورات ابتدایی ویرایش برای بریدن، کپی کردن و چسباندن یک متن است.

لینگو نیازمند تابع هدف، یک یا چند متغیر و یک یا چند محدودیت است که به صورت دستی وارد شده و کامپایل می‌شوند. همچنین هنگام حل مدل اگر ایرادی در آن وجود داشته باشد، نرم‌افزار پیغام خطا داده و مکان نما به اول سطری می‌رود که به نظر لینگو این خطا از آنجا ناشی شده است. ممکن است در بعضی مواقع با وجود آنکه فکر می‌کنید مدلی که نوشته‌اید درست است؛ نرم‌افزار هنگام حل آن پیغام خطا بدهد. در این مواقع یک راه ساده آن است که یک صفحه جدید لینگو باز کرده و دستورات و عبارت‌هایی که در مدل نوشته‌اید را یکی یکی، به صفحهٔ جدید کپی کرده و هر بار مدل جدید را اجرا کنید. با این کار در اکثر موارد به راحتی می‌توانید به اشکال برنامه پی ببرید.

سفارش پروژه لینگو

اگر در لینگو پژوهش عملیاتی دارید یا میخواهید کد نویسی بشود یا برنامه ریزی خطی با نرم افزار لینگو به صورت خطی حل بشود یا هر کار دیگری با این برنامه دارید، هم‌اکنون می‌توانید روی خدمات ما حساب کنید تا این خدمات را به‌صورت تخصصی به شما ارائه کنیم.

برای ثبت سفارش هم اکنون تماس بگیرید.

تعرفه پژوهش عملیاتی یا کد نویسی یا انجام پروژه لینگو

افختار داریم که توانستیم خدمات فنی و تخصصی لینگو را هم در دستۀ خدمات سایت تایپ ۷۴ بگنجانیم. تعرفهٔ این خدمات وابسته به نوع پروژه و زمان تحویل آن است. لطفاً برای قیمت‌گذاری دقیق، فایل و توضیحاتتان را بفرستید تا به‌سرعت قیمت‌گذاری کنیم و خدمت شما اعلام کنیم.

سفارش تایپ از طریق تلگرامسفارش تایپ از طریق واتس آپسفارش تایپ از طریق ایتاسفارش آنلاین تایپ

سؤالات متداول

۱. هزینهٔ انجام پروژه لینگو چقدر است؟

بستگی دارد به نوع فایل و توضیحات ارسالی وزمان تحویل درخواستی. برای فهمیدن قیمت، فایلتان را همراه با توضیحات و درج زمان تحویل برایمان بفرستید تا در اسرع وقت قیمت‌گذاری کنیم.

۲. آیا هر سفارشی را در لینگو انجام می‌دهید؟

بله. مدل‌سازی، مسائل تحقیق در عملیات، بهینه‌سازی، پژوهش عملیاتی ی کدنویسی با لینگو و… .