۷ دلیل برای اینکه ما را برای انجام سفارش‌هایتان انتخاب کنید

چرا سفارش‌هایتان را به ما بسپارید؟

مزیت‌های سایت تایپ ۷۴

بگذارید کمی صمیمانه صحبت کنم و به‌جای «ما»، «من» بگویم. همان‌طور که در صفحۀ درباره نوشتم، از سال ۱۳۹۵ فعالیت کاری‌ام را با محوریت تایپ فایل صوتی آغازیدم. از همان ابتدا مبنای کار بر این بود که فرایند ثبت سفارش آسان باشد تا مشتریان به‌سادگی ارتباط بگیرند و همچنین سفارششان با کیفیت خوب انجام بشود. برای رسیدن به این هدف از نقشهٔ راهبردی مخصوص خودم استفاده کردم. خوشبختانه موفق شدم. اکنون ارتباط مشتریان با من سریع و آسان است و از کیفیت انجام سفارش‌هایشان راضی‌اند. این نقشهٔ راهبردی، دقیقاً تفاوتم با سایر همکاران است و مزیت سایتم محسوب می‌شود.

۱. طرف حساب شما یک شخص حقیقی است، نه یک مؤسسهٔ حقوقی؛ پس پس غم‌خواری هست + مدیریت واحد

در نگاه اول ممکن است بگویید این دیگر چه مزیتی است؟! کمی صبر کنید. همان‌طور که مشخص است سایتم در زمینهٔ تایپ (فایل صوتی و دستنویس) و ترجمه و گویندگی فعالیت دارد. در همین زمینه‌ها هم سفارش قبول می‌کنم. چنانچه انجام سفارش در توانم باشد و خودم بتوانم انجام بدهم و توانایی و وقتش را داشته باشم، خودم این کار را می‌کنم و در غیر این صورت، سفارش را به نیروهای متعهد خودم که آب‌دیده‌اند و کیفیت کارشان را سنجیده‌ام و با سخت‌گیری‌های وسواس‌گونه از آن‌ها آزمون گرفته‌ام، می‌سپارم. هرچند نیروهای من متعهد و خوش‌قول هستند و بسیار باکیفیت کار می‌کنند، اما احیاناً چنانچه کیفیت کار نیروی من مطلوب نباشد یا اصلاً متوجه شوم در زمان تحویل مقرر نمی‌تواند بفرستد، اینجاست که خودم شخصاً وارد عمل می‌شوم. سریعاً نیرو را جایگزین می‌کنم یا اگر سفارش تایپی باشد و خودم بتوانم، خودم تایپ می‌کنم. خلاصه بگویم: نگرانی‌ها و غصه‌های کارتان مال من است. احساساتم درگیر می‌شود. مثل یک مؤسسه تایپی نیستم که عمدتاً بگویم: «سفارش شما تا کنون حاضر نشده است، لطفاً صبور باشید.» این غم‌خواری و نگرانی و وجود احساس در کار، باعث می‌شود سفارش شما با کیفیت مقبول در زمان مقرر آماده شود.

چرا این کار را می‌کنم؟ چون طرفِ حساب شما «من» هستم. من عضوی از یک مؤسسه نیستم تا برایم زمان کاری خاصی تعریف شده باشد و در زمان غیراداری پاسخ‌گوی تلفن‌ها و پیام‌ها نباشم. از اول تا آخر کار خودم مسئول هستم. سعی می‌کنم با اخلاق و وجدان کار کنم. افزون بر این، این سایت فقط یک مدیر دارد و می‌دانید که طرف حسابتان کیست.

۲. واسطه‌ای در میان نیست. به خودم بگویید!

اگر دربارهٔ سفارش انجام‌شدهٔ خودتان به مشکل برخوردید یا سؤالی داشتید، بدون واسطه، مستقیم به خودم بگویید. تلاش می‌کنم سریعاً مشکل برطرف شود یا سؤالتان را جواب بدهم. اگر هم سفارش شما تخصصی باشد که توسط نیروهایم انجام شده باشد و شما سؤال یا مشکلی داشته باشید، سریعاً با نیرویم ارتباط می‌گیرم و طوری واسطهٔ حل مشکل خواهم شد که واسطه‌بودنم را متوجه نشوید؛ یعنی معطل نشوید و سریع کارتان راه بیفتد.

۳. پذیرش به‌قدر توان؛ پول به قدر نیاز

سعی می‌کنیم به‌اندازه‌ای سفارش‌های شما عزیزان را قبول کنم که در حد توان خودم یا تیم کاری‌ام باشد. اگر متوجه شوم که نمی‌توانم سفارشتان را با کیفیت مطلوب در زمان تحویل درخواستی شما تحویل بدهم، به شما «نه» می‌گویم. از نه‌گفتن شرمگین نمی‌شوم.

۴. ارتباط نزدیک با شما؛ درلحظه جواب بگیرید

برای حفظ آرامش و سرعت کار هرچه بیشتر در تلگرام یا واتس‌آپ با همدیگر در تماس هستیم. این‌طوری ارتباطمان نزدیک‌تر و سریع‌تر خواهد بود. نیازی نیست ایمیل‌بازی کنید. پیام بدهید و در لحظه جواب بگیرید.

۵. محرمانگی بیشتر به‌خاطر شخصی‌بودن ارتباط

بسیاری از مشتریان وقتی با من تماس می‌گرفتند و می‌گفتند ما مصاحبه داریم که می‌خواهیم تایپ بشود، روی مسئلهٔ محرمانگی و رازداری و امانت‌داری تأکید می‌کردند. اگر دنبال جایی هستید که امانت‌داری و محرمانگی فایل‌های شما بیشتر رعایت بشود، به‌نظرم کسانی که سفارش‌ها را به‌صورت شخصی و با نیروهای محدود انجام می‌دهند، گزینهٔ بهتری‌اند. چراکه مؤسسه‌های بزرگ به‌خاطر دریافت سفارش‌های زیاد مجبورند سفارش‌ها را در معرض دید نیروهای زیادشان قرار بدهند تا نیروها سفارشی را که می‌توانند و می‌خواهند بپذیرند. این‌طوری محرمانگی دشوارتر می‌شود.

۶. نزدیک ۵ سال تجربه دارم؛ گرم و سرد کار را دیدم!

پشتوانه کیفیت عملکرد من ۵ سال تجربهٔ کاری‌ام در این حوزه است. (شروع فعالیت با خدمات تایپ سخنرانی بود.) این مدت زمان کمی نیست. هست؟

۷. گرفتن آزمون سخت از تایپیست‌ها

من معتقدم هرکس که بتواند تایپ کند، تایپیست نیست. چراکه تایپ حرفه‌ای اصول و نکات ریز و درشتی دارد که فقط کسی که به‌معنای واقعی تایپیست باشد آن را می‌داند و می‌تواند آن را رعایت کند.  اما تایپیستی که پیاده سازی صوت می‌کند و تبدیل گفتار به نوشتار انجام می‌دهد، علاوه بر اینکه باید بتواند با سرعت بالا تایپ کند، بایستی دقت شنیداری خوبی داشته باشد تا کلمات درون صوت را اشتباه نشنود؛ همچنین اطلاعات عمومی‌اش در سطحی مناسبی باشد و اگر احیاناً نگارش صحیح کلمه‌ای را نمی‌دانست جست‌وجو کند و با نگارش صحیح تایپ کند. خلاصه اینکه دل بسوزاند. من از کسانی که تماس می‌گیرند تا در سایتم کار کنند، آزمون دشواری می‌گیرم تا محکشان بزنم. تایپیست‌ها و نیروهایم آزمونشان را پس داده‌اند.

حالا خودتان فکر کنید. احساستان چیست؟ درخور خدمت‌گذاری شما هستم؟