پیاده سازی صوت + تحویل فوری [سفارش و نمونه ۱۰۰٪ رایگان]

پیاده سازی صوت

لطفاً به صفحهٔ تعرفه پیاده سازی صوت مراجعه کنید تا هزینه‌ها را ببینید.

امروزه برای تایپ فایل صوتی روش‌های مختلفی وجود دارد که دقیق‌ترین و بهترین روش آن که تا کنون وجود دارد، گوش‌دادن به فایل صوتی و تایپ‌کردن آن است. زیرا نرم‌افزارهایی که امروزه ارائه می‌شوند عمدتاً برای زبان انگلیسی است. ابزارهای رایگانی هم که زبان فارسی را تحت پوشش قرار می‌دهند به‌صورت آنلاین و زنده کار می‌کند، یعنی باید در لحظه صحبت کنید تا تایپ کنند (همانند ابزار تبدیل گفتار به نوشتار گوگل). اما نرم افزاری وجود ندارد که هرگونه فایل صوتی فارسی را به او بدهید تا آن را پیاده کند و به متن تبدیل کند کند. البته شرکت نویسا در یک نسخه چنین برنامه‌ای را آماده کرده است که روی یک صدای خاص تنظیم می‌شود و قیمت بسیار زیادی دارد که برای کسب اطلاعات از تعرفه و کیفیت آن به سایت نویسا می‌توانید مراجعه کنید. آن برنامه هم محدودیت‌هایی دارد و باید کیفیت گویش فایل خوب باشد تا بتواند کار کند و قطعاً برای کسانی که یکی دو فایل دارند مناسب نیست که چنین هزینه‌ای کنند و آن برنامه را تهیه کنند.

چرا پیاده سازی صوت با نیروی انسانی؟

شاید برخی به ما انتقاد کنند و بگویند اکنون که علم پیشرفت کرده و فناوری های جدیدی عرضه شده است، چرا ما روی تایپ توسط انسان تأکید می‌کنیم. دلیل این مسئله این است که امروزه نرم‌افزارها از دقت کافی برای تایپ فایل صوتی برخوردار نیستند. حداقل می‌توان گفت برای مصاحبه‌های شلوغ یا سخنرانی‌هایی که کیفیت صوت یا کیفیت گویش و تلفظ مناسب ندارند یا با لهجه خاصی دارند و یا دارای لغات و اصطلاحات عربی و انگلیسی تخصصی هستند نرم‌افزارها نمی‌توانند با کیفیت و دقت فایل شما را پیاده‌سازی کنند. اینجاست که بایستی از نیروی انسانی کار گرفت. لازم است بگوییم حتی در همین حالت تایپ با نیروی انسانی هم گاهی پیش می‌آید که کلمه‌ای را که گوینده تلفظ کرده متوجه نشویم؛ چراکه همهٔ فایل ها با گویش و کیفیت زیاد نیستند، برخی فایل‌ها کیفیت صدای خوبی ندارد یا گویش خوبی ندارد و لهجهٔ غلیظ دارد یا… که همهٔ این‌ها باعث می‌شود کلمه یا جمله‌ای را که گوینده گفته متوجه نشویم. در چنین مواقعی آن کلمه یا جملهٔ مبهم را مشخص می‌کنیم تا مشخص باشد و بعداً خودتان بتوانید آن را بررسی و بازنگری کنید.

در تایپ ۷۴ از هیچ‌گونه نرم‌افزاری استفاده نمی‌شود چراکه چنین نرم‌افزاری که بتواند هرگونه فایل‌های صوتی فارسی را تبدیل به نوشتار کند وجود ندارد.

مشتریان عزیز دقت داشته باشید که پیاده سازی صوت (ویس) به صورت کاملا انسانی انجام خواهد شد. همچنین در صورت تمایل نمونه کار از فایل شخصی خودتان ارائه میشود تا به صورت رایگان، کیفیت کاری ما را مشاهده کنید.
منظور از پیاده سازی فایل صوتی همان رونویسی از روی صدا یا صوت می‌باشد که اصطلاحاً به آن پیاده‌سازی (استخراج متن) می‌گویند.

آموزش پیاده سازی فایل صوتی به صورت آسان و بایدها و نبایدها

اگر خودتان می‌خواهید این کار را انجام بدهید و به ما یا به کسی دیگر سفارش ندهید، حتماً به این چند نکتهٔ آموزشی دقت داشته باشید. این نکات آموزشی این راه را برایتان آسان و هموار خواهد کرد:

۱. ابتدا در جایی بنشینید که کاملاً راحت باشید. ترجیحاً زیر دو آرنج دستتان بالش یا متکایی قرار بدهید تا وزن دستتان را بگیرد و دستتان کمتر خسته شود. در حالی که تکیه داده‌اید، پشت سر و گردنتان هم بالش مناسب باشد تا گردنتان درد نگیرد. زاویه گردنتان را تنظیم کنید تا در راحت ترین حالت ممکن باشید. فاصله چشمتان با صفحهٔ نمایش هم درست باشد. سعی کنید ارگوونومی را رعایت کنید.

۲. برنامه VLC را دانلود کنید و این به صفحۀ آموزشی «ویژه تایپیست‌ها: نرم‌افزار VLC جایگزین مناسب برای پدال تایپ صدا» که از قبل آن را در وبلاگ ویرگولمان منتشر کرده‌ایم مراجعه کنید و آن آموزش را بخوانید و طبق آن عمل کنید. این‌گونه عقب و جلوکردن صدا و همچنین مکث آن به‌راحتی امکان‌پذیر است و دیگر لازم نیست از محیط ورد خارج شوید.

۳. با استفاده از سایت‌های افزایش سرعت تایپ مثل تایپو سرعت تایپتان را افزایش بدهید.

۴. از هندزفری استفاده کنید تا به‌خوبی صدا را بشنوید.

۵. پس از پیاده سازی کامل، یک مرتبه فایل صوتی را دست کم با دور تند با متن چک کنید تا خطاهای تایپی و شنیداری‌تان را متوجه شوید و اصلاح کنید.

مزیت های ترنسکریپشن صوت سخنرانی و مصاحبه چیست؟

در خصوص مزیت ها و امکاناتی که پس از پیاده سازی فایل صوتی از آن برخوردار خواهیم بود در نوشتهٔ ۸ دلیل برای پیاده سازی صوت نوشته‌ایم که از شما عزیزان دعوت می‌کنیم آن مطلب را مطالعه کنید.

سؤالات متداول

هزینه پیاده سازی صوت چقدر است؟

قیمت پایه برای پیاده سازی صوت ۸۰هزار تومان است. قیمت این خدمات با توجه به ۱۰ عامل متغیر است و ممکن است بیشتر شود. برای فهمیدن قیمت دقیق، فایلتان را برایمان بفرستید.

زمان تحویل هر یک ساعت چقدر است؟

با قیمت‌گذاری اقتصادی و پایه، هر یک ساعت را تا ۳ روز تحویل می‌دهیم؛ البته اگر خواسته باشید زودتر سفارشتان را تحویل بگیرید، این کار را می‌کنیم؛ ولی این نکته افزایش هزینه را به‌همراه خواهد داشت.

آیا صوت‌های بی‌کیفیت هم پیاده‌سازی می‌شوند؟

بله، ما با داشتن نیروهای باتجربه که قدرت شنیداری قوی و خوبی دارند، این کار را انجام می‌دهیم؛ البته طبیعی است که برای فایل‌هایی که کیفیت صدای خوبی ندارند (چه از نظر گویش و چه کیفیت ضبط) قیمت‌گذاری با افزایش همراه خواهد بود.

چه نوع صوت‌هایی پیاده‌سازی می‌شوند؟

همۀ انواع!  از صوت و فیلم های سخنرانی و مصاحبه گرفته تا کنفرانس‌ها و جلسات و تماس های تلفنی و کلاس های آنلاین و… .