آموزش تبدیل گفتار به نوشتار فارسی در سال ۲۰۲۳ کاملا رایگان + آموزش تصویری

از تایپ‌کردن راحت شوید! به صورت آنلاین گفتارتان تبدیل به متن نوشتاری می‌شود!

تبدیل صوت به متن امروزه یکی از پرکاربردترین مبدل‌هایی است که موردتوجه توده‌ی کثیری از کاربران کامپیوتر اعم از کاربران بزرگسال، کاربران معلول جسمی، کاربرانی که توانایی تایپ ندارند یا نمی‌توانند سریع تایپ کنند و کاربرانی که حجم بالایی از داده‌های صوتی دارند که می‌خواهند تبدیل به متن بشود قرار گرفته است.

تبدیل صوت به متن (گفتار به نوشتار فارسی) 100% رایگان + آموزش تصویری

شاید برایتان جالب باشد که بدانید هوش مصنوعی به قدری توسعه و پیشرفت یافته که هم‌اکنون می‌توانید به وسیله‌ی ابزارهای کاملاً رایگان حرف بزنید تا حرفتان تبدیل به متن و کتابت شود.

ابزاری که برای شما معرفی می‌کنیم یک ربات تلگرامی یا یک نرم‌افزار که روی ویندوز یا موبایل اندروید شما نصب بشود نیست بلکه یک سایتی است که می‌توانید آن را در سیستم‌عامل‌های مختلف یا موبایل‌های هوشمند مختلف باز کنید و استفاده کنید.

در این آموزش به کاربران مرکز پیاده‌سازی انسانی صوت «تایپ 74» سایتی را معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن می‌توانید توسط موبایل یا کامپیوترِ مجهز به میکروفون سخن بگویید تا تبدیل به متن شود.

همچنین جهت تکمیل آموزش، از فرایند کار با سایت فیلمبرداری نموده و نمونه تهیه کرده‌ایم.

این سایت «Voice Dictation» نام دارد و با شعار «Type with your voice using Google Speech Recognition» به فعالیت خود آغاز نموده است که نشانگر این است که این ابزار رایگان مبتنی بر گوگل است.

گام اول: گشایش سایت https://dictation.io/speech با مرورگر پیشنهادی گوگل کروم یا موزیلا فایرفاکس

گام دوم: اتصال میکروفون به سیستم

در صورتی که از لپ تاپ استفاده می‌کنید و لپ تاپ شما مجهز به میکروفون خوبی است نیاز به اتصال میکروفون نیست.

گام سوم: هرچه دل تنگتان می‌خواهد بگویید تا تبدیل به نوشتار شود!

راستی؛ ما هم هستیم!

این یک ابزار غیرانسانی و رباتیک هست، بدیهی هست که وقتی لهجه‌ی خاص یا عبارت خاص باشد نمی‌تواند با دقت تبدیل به نوشتار کند.
نقص دیگری که این روش و ابزار دارد این است که نمی‌تواند تبدیل فایل صوتی به متن کند، یعنی اگر یک سخنرانی یا مصاحبه داشته باشید که بخواهید پیاده‌سازی شود نمی‌تواند برایتان انجام دهد. نگران نباشید! سفارشتان را به آی‌دی تلگرام type700 بفرستید ما خدمت‌گذارتان هستیم.

از کارکرد این سایت یک فیلم تهیه نموده‌ایم، نمی‌خواهید در این پیوند ملاحظه کنید؟ یا در پنجرهٔ زیر ببینید؟