تایپ فایل صوتی به متن (روش‌ها، آموزش و سفارش)

اصولاً تایپ یا پیاده سازی ویس به متن چگونه است؟ چه روش‌هایی دارد؟ چقدر هزینه دارد؟ در چه زمانی تحویل داده می‌شود؟ همۀ این‌ها سؤالاتی است که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد.

تایپ فایل صوتی به متن

روش های تایپ فایل صوتی به متن (دو روش رایگان و یک روش غیررایگان)

برای انجام تایپ فایل صوتی به‌طور کلی روش‌های زیر وجود دارد:

۱. دادن فایل صوتی به نرم افزارهای مبدل (برای این منظور نرم افزارهایی طراحی شده است، ولی آن برنامه ها از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند. تازه پشتیبانی آن از زبان انگلیسی هم فراگیر نیست؛ یعنی همۀ فایل‌های صوتی را نمی‌تواند به متن تبدیل کند؛ چراکه در صورتی که لهجۀ خاصی داشته باشد یا کیفیت صدا کم باشد یا چند نفر با هم دیگر صحبت کنند، در این صورت برنامه نمی تواند به خوبی کار کند.

۲. شنیدن و گفتن آنچه در فایل صوتی می‌شنوید به نرم افزارهای تبدیل کننده آنلاین گفتار به نوشتار: با استفاده از ابزار گوگل میتوانید صحبت کنید تا گوگل تایپ کند. اگر بخواهید از این قابلیت استفاده کنید باید هندزفری بزنید. سپس صدا را پخش کنید و هرآنچه را می‌شنوید واضح و شفاف و بدون لهجه بگویید تا گوگل تایپ کنید. در انتهای کار هم یک مرتبه فایل متنی را با فایل صوتی تطبیق بدهید و مشکلات را برطرف کنید. این‌طوری در حالی که تایپ نکردید، اما توانستید یک تبدیل موفق داشته باشید؛ البته لازم هست که فرصت انجام این کار را هم داشته باشید. قبلاً در این زمینه صحبت کرده بودیم و آموزشش را درست کرده بودیم. البته سایتی را معرفی کرده بودیم که از  ابزار گوگل استفاده می‌کرد. برای مشاهدۀ آن آموزش صفحۀ «آموزش تبدیل گفتار به نوشتار» را ببینید.

۳. پیاده سازی صفر تا صد انسانی، یعنی بشنوید و تایپ کنید: این کار از هر دو نوع قبل باکیفیت‌تر، تخصصی‌تر، دقیق‌تر و اصولی‌تر است. تمام سفارش‌هایی که در زمینۀ تایپ فایل صوتی دریافت می‌کنیم به همین صورت انجام می‌شود،‌ کلمه به کلمه آن‌ها را می‌شنویم و تایپ می‌کنیم؛ چون حداقل فعلاً فقط ما آدم‌ها هستیم که می‌توانیم متوجه منظور گوینده حتی در فایل‌های صوتی بی‌کیفیت یا کم‌کیفیت شویم و لهجه‌های مختلف فارسی را متوجه شویم نه نرم‌افزار. تا کنون دقیق‌ترین روش همین است: تبدیل انسانی گفتار به نوشتار

تایپ ۷۴ در عرصۀ تایپ فایل صوتی به متن سابقه‌دار و متخصص است. شما مختار هستید به هر کسی که می‌خواهید سفارشتان را بدهید، اما قبلش بهتر است ویژگی‌ها و امکاناتی را که ما در اختیارتان قرار می‌دهیم در صفحۀ «۷ دلیل برای انتخاب ما» بخوانید و بعد تصمیم بگیرید.

خوب است اضافه کنیم که ممکن است برخی همکاران ما از نظر تعرفۀ کاری در مقایسه با قیمتی که ما به مشتریان می‌گوییم، قیمت ارزان‌تری بدهند؛ اما مطمئن باشید بابت هزینه‌ای که می‌کنید، به همان نسبت کیفیت کار و پشتیبانی لازم را دریافت خواهید کرد.

برخی ویژگی‌های ما

  • تضمین تحویل ۹۹.۹٪ به‌موقع فایل؛
  • تایپ توسط نیروی باتجربه با دقت شنیداری زیاد؛ (از متقضایان استخدامی، آزمون‌های تایپ خیلی مشکل می‌گیریم که اکثراً رد می‌شوند. قاعدتاً کسانی که با کیفیت عالی کار می‌کنند، با دستمزد کم راضی نمی‌شوند و مجبوریم بیشتر به آن‌ها پرداخت کنیم تا با ما همکاری کنند و کار با کیفیتی را تقدیم شما کنیم.)
  • تایپ کاملاً انسانی که کلمه‌به‌کلمه گوش می‌کنیم و تایپ می‌کنیم؛
  • ۷ روز پشتیبانی و ضمانت کیفیت کار پس از تحویل که در صورت وجود هرگونه مشکل پشتیبانی لازم انجام می‌شود.

سفارش تایپ از طریق تلگرامسفارش تایپ از طریق واتس آپسفارش تایپ از طریق ایتاسفارش آنلاین تایپ